ŞEFFAF MUTFAK’TA 3. DÖNEM BAŞLADI

ŞEFFAF MUTFAK’TA 3. DÖNEM BAŞLADI
Çekmeköy Belediyesi ve Diversey iş birliği ile sürdürülen Şeffaf Mutfak Projesi’nde üçüncü dönem hijyen eğitimi ile başladı.
ŞEFFAF MUTFAK’TA 3. DÖNEM BAŞLADI
ŞEFFAF MUTFAK’TA 3. DÖNEM BAŞLADI

Çekmeköy Belediyesi ve Diversey iş birliği ile sürdürülen Şeffaf Mutfak Projesi’nde üçüncü dönem hijyen eğitimi ile başladı.

Çekmeköy Belediyesi’nin Diversey iş birliği ile 2015 yılında hayata geçirdiği Şeffaf Mutfak Sağlıklı ve Güvenilir İşletmeler projesinin üçüncü yılında, 12 yeni işletme projeye katılmak için başvurdu.  Gıda sektöründe hizmet veren işletmelerin dünya standartlarına ulaştırılması hedeflenen projenin yeni dönemi, Şeffaf Mutfak bayrağı almaya aday işletmelerin hijyen eğitimleri ile başladı.

Pizza Hut Mimar Sinan Şubesi, Nasreddin Hoca Anaokulu Taşdelen Şubesi yemekhanesi, Kuğu Et Lokantası, Muşmuloğulları Lokantası, Oklava Mantı-Börek, Kerte Gusto Restoran,  Up Loft Kafe, Kafe de Hayat, Mavi Dalga Anaokulu yemekhanesi, Aras Et, Örs Taş Ev, Yılmaz Anaokulu yemekhanesinin yeni dönem adayları arasında bulunduğu projede, 16 Şeffaf Mutfak bayraklı işletme Çekmeköylü’lere hizmet vermeye devam ediyor.

Üçüncü dönem hijyen eğitiminde, işletme yetkililerine proje koordinatörü olarak bilgi veren Başkan Yardımcısı Şenol Çetin,  “Belediye başkanımızın selamını ileterek söze başlamak istiyorum. Şeffaf Mutfak Sağlıklı ve Güvenilir İşletmeler projesi gıda sektöründe bir sosyal sorumluluk projesidir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen bu sektörde; hijyen sağlamak amacıyla kullanılan fazla kimyasalların da, gelişi güzel yapılan temizliğin de zararları vardır. Biz bu proje ile sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Sizin daha iyi bir işletme olabilmeniz için yapılan bu projede, tüm teknik ifadeleri bir kenara bırakırsak, insani standartlarda bir hizmet anlayışı oluşturmak istiyoruz. Yemyeşil doğamız nedeniyle, özellikle hafta sonları, birçok İstanbullu’yu ilçemizde misafir ediyoruz. Biz onlara kaliteli hizmet verirsek bu ilçemize turizm hareketliliği kazandıracaktır,” dedi.

Başkan Yardımcısı Çetin, “Bu projede dünyanın hijyen devlerinden biri ile çalışıyoruz. Az sonra eğitim alacağınız eğitimi büyük firmalar büyük bütçeler ödeyerek alıyorlar. Bizler bu projede hem hijyen, hem iletişim danışmanlığını ücretsiz olarak veriyoruz,” dedi.

Program, Diversey’in eğitim direktörü Veladdin Kılıç’ın verdiği  hijyen eğitimi ile devam etti.

Henüz yorum yapılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum